O mneNa šálke u Šialky


  Šialka, to som ja, aj keď krstným menom Iveta. Túto prezývku som si vyslúžila, pretože som až do svojho štúdia na vysokej škole naozaj mala slovo "šialka" za spisovné a nejaká "šálka" mi znela maximálne neslovensky. Nuž, pijem zo šialiek doteraz a už som tým nejakú tú dušu aj nakazila :)

   Som neveľmi vysoká, kučeravá a plná energie. Najradšej by som stíhala všetko, akurát ten deň má stále len 24 hodín a ani som sa ešte stále nenaučila fungovať bez spánku. :) Napriek tomu je svet plný priveľa možností a ja sa snažím energiu rozložiť do mnohého, ktoré ma napĺňa radosťou a energiou.

   Od mala milujem tvorenie a to papierové sa stalo aj mojou prácou. Scrapbooking som objavila niekedy koncom strednej školy, keď na Slovensku ešte nebol jediný obchodík zameraný na túto techniku. Neodradilo ma to, nedostatok možností prináša veľa nápadov, ako sa vynájsť a časom sa toto neznáme slovíčko predsa len dostalo aj do našej krajiny. 
   Napriek k tomu, že som vždy inklinovala k tvorivým veciam som vyštudovala vysokú školu technického zamerania, viac sa to hodilo do rodinného podniku :) 


   Skôr ako papierové tvorenie, som objavila lásku k čítaniu a čím viac som čítala, tým viac som chcela sama tvoriť príbehy. Ten úplne prvý príbeh, ktorý som dala na papier desaťkorunového recyklovaného zošita bola "detektívka" a doteraz ju mám odloženú v svojej izbe. Plná gramatických chýb, ale doteraz si pamätám aká som bola na seba pyšná, že som zapísala celý zošit a začala dokonca aj druhý. Proste radosť jedenásťročného dieťaťa.  Akurát doteraz nerozumiem, prečo detektívka. Je to žáner, ktorý vôbec nečítam, ale možno to v tom čase ovplyvnili Traja pátrači. 

   Písania som sa od detstva nevzdala a od času kedy mi ocino dovolil ako staršej používať jeho notebook, som sa pri ňom začala učiť aj prstoklad. Písala rôzne príbehy, objavila čaro textovej rpg a spoznala iných ľudí, ktorí prepadli rovnakej vášni. 
   Človek má veľa snov a z tých materiálnych, je vydanie knihy v tom mojom zozname najvyššie. Momentálne na tom usilovne pracujem a už sa držím svojho najobľúbenejšieho žánru, fantasy/scifi. 

 

   Nad mojou "šialočkou" v menu blogu je celý rad vecí, ktoré mám rada a celý rad tam chýba. Ak niekoho napadlo čo je to tretie, sú to boxérske rukavice, aj keď samotný box ma moc nenapĺňa. Mám radšej tú časť, keď príde na strhnutie a boj na zemi. Písanie i lepenie je predsa len veľa času pri ktorom treba sedieť na zadku a ja si niekde potrebujem vybiť nadbytočnú energiu. A na to sú tie rukavice a váľanie sa na tatamách v rámci tréningov MMA. Rekreačne, som príliš mierumilovná a nekonfliktná, aby som niekoho naozaj chcel udrieť (alebo sa chcela nechať biť :D) v nejakej klietke.  


  Pomimo to všetko rada fotím, len tak pre svoju radosť, ľudí a zvieratá, pretože to je ďalšia veľká láska môjho života. Som hrdá majiteľka takmer 14 ročnej starenky zlatého retrievera a keby môžem, mám tých chlpáčov i viac. 

  A keď som spomínala to fantasy, veľkým žrútom môjho večerného voľného času doma tvorí sledovanie seriálov. Mám ich rozpoznaných toľko, že sem radšej nejdem priznávať presné číslo :)