SCRAPBOOK

  K slovíčku „scrapbook“ ma priviedla jedna veľká náhoda. Alebo osud. Pred rokmi, keď na Slovensku neexistoval jediný obchodík, ktorý by ponúkal pomôcky na túto vo svete známu techniku, som na jednej stránke nevedomky robila digitálne scrapbooky. Nevolalo sa to tak, myslím že to so slovom scrap ani nemalo nič v názve.


  Pre mňa to bol v tom čase najľahší spôsob ako si vyrobiť nejakú grafiku. Preto, keď som prišla na stránku ktorá to zastrešovala a zistila, že tento online program je fuč, začala som pátrať. Kde sa presťahovali, či sa presťahovali, čo podobné nájdem ak už zanikli. A tak, ťukaním do googlu som narazila na obrázky papierového scrapbooku. Od detstva som si kadečo lepila a písala, takže som po tejto papierovej forme automaticky zatúžila.

  Neexistoval ale žiadne obchod, málo rokov, či skôr nulové skúsenosti s objednávaním zo zahraničia a tak som nevedela kde začať. Kde zohnať také papiere, kde zohnať vôbec 30-tkový album. Kamarátka cestovala na leto do Ameriky, črtala sa prvá možnosť. Poprosila som ju, nech mi tam nejaký kúpi.

  Kúpila, ale nikdy som sa k nemu nedostala. Doma, keď ho v kuchyni ukazovala svojej mamine, skončil obliaty olejom a moje nadšenie z prvého albumu bolo fuč. Napokon ma k nemu priviedla náhoda, zase raz, cestovala som na stretnutie asistentov z tábora do hlavného mesta a tam som jeden nakoniec našla.

  Bez papierov, bez skutočných scprabook pomôcok som si nadšene začala lepiť, používala papiere na balenie a všetko, čo sa dalo. Vôbec ma to neobralo o chuť, keď má človek niečoho málo, aspoň musí viac vymýšľať a improvizovať :)


   Odvtedy sa mnohé zmenilo, aj keď využívanie všetkého možného a nescrapbookového mi zostalo. Rada skúšam rôzne techniky, nijako špecificky sa nezameriavam len na jeden štýl. Na to scprabooking ponúka príliš veľa možností, ktoré treba vyskúšať :)

DESIGN TEAM
Podieľala som sa na tvorení obsahu a písala články na týchto stránkach: 

Scrapper (Máj 2015 - November 2016)
Scrapbooking.gr (Január 2016 - December 2016)


GUEST DESGN TEAM

Scrapper (Marec 2015 - Apríl 2015)
WHITE WITH 1 (Apríl 2015)

Momentálne moje fotonávody nájdete na blogu scprabookového obchodu Scrapworld.